Web Tasarım

netlos

web tasarım

Web tasarım, görseller ve metinlerden oluşan sayfa içeriklerin kullanıcılara belirli bir düzen içerisinde sunulma işlemidir. Web site tasarımı, web tasarım projeleri ya da web sitesi düzeni gibi tanımlar da web tasarım ile aynı anlamda kullanılmaktadır. Web tasarımı yapılabilmesi için öncelik olarak hali hazırda bir projeye ihtiyaç vardır. Marka, kişi ya da ürün projenin temel konularını oluşturmaktadır. Örnek olarak; diş hekimi web sitesi, marka web sitesi, sağlık merkezleri gibi siteler web tasarım projesi olarak gösterilebilir. Özetle web tasarım kişi, kurum ya da kuruluşları tanıtmak için yapılan, web site sayfalarını kodlama ve internet ortamında yayınlama gibi çalışmaların tümünü kapsamaktadır. Bu çalışmaları tasarlayan ve yaratan profesyonel kişilere web tasarımcı ya da web master de denilebilir. Tabiki de bu sürecin sorunsuz yürümesi ve başarılı olabilmesi için sitenizin profesyonel kişiler tarafından tasarlanması gerekmekledir. Sizde mükemmel bir web sitesi tasarlatmak istiyorsanız bize güvenebilirsiniz.

Logo Tasarımı
Grafik UI/UX
Ödeme Oluşturma
Mobil Tasarım

Yakın Bir İş Birliğinin Olağanüstü Bir Sonucun Temeli Olduğuna İnanıyoruz

Sizden aldığımız fikirler sayesinde geliştirdiğimiz uygulamalar ve web siteleri hakkında sizinle sürekli iletişim halinde kalıyoruz. Çünkü biliyoruz ki birlikten her zaman kuvvet doğar. Sizin fikirleriniz ve bizim profesyonel ekibimiz ile birlikte bir bütün olup ortaya şahane çalışmalar çıkarmak için buradayız.

Bizimle başaracaksınız

Ekibimiz Sizin İçin Mükemmel Bir Tasarım Yapacak

Sizin fikirlerinizi kendi fikrimiz gibi önemsediğimiz için özgünlük ve yaratıcılık konusunda sınır tanımıyoruz. İstediğiniz çalışmaları yapabilmek için profesyonel seviyede çalışıyoruz. Web site tasarımının en ince ayrıntısına kadar düşünüp, tasarlayıp size sunuyoruz.

Akıllı Tasarım ve Yenilikçiliğe Dayalı En İyi Etkileşimli Deneyim

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte web site tasarımında da gelişmeler yaşandı. Bizde bu gelişmelerin web siteyle ilgili en trend olanlarını sizler için araştırıp uyguluyoruz. Web site kodlamasından tasarımına en güncel çalışmaları ve uygulama yazılımlarını kullanarak mükemmel tasarımlar ortaya çıkarıyoruz.

 

Web Tasarımı Nasıl Yapılır?

Bir web site yayına sunulmadan önce birçok aşamadan geçmektedir;

Proje belirlenirken ihtiyaç ve istekler göz önüne alınmalıdır. Web sitesinin yapılma amacı, kişi ya da markayı tanıtmak olabildiği gibi aynı zamanda ticari açıdan faaliyetleri ön plana çıkarmak için de olabilir. İşte tam da bu noktada kapsamlı bir şekilde rakip markalar için analiz yapılması gerekir. Proje belirlenirken web sitesinin yapılma amacı ve web sayfası içeriklerinin neler olacağı netlik kazanır ve düzenlenir.

Kurumsal kimlik oluşturulması, web tasarım projesi yayına sunulmadan önce tamamlanması gereken bir adımdır. Örnek olarak; markanın logosu gibi detaylar kurumsal kimlik çalışmasının parçasıdır. Web sitede kullanılan renkler markanın kurumsal renkleri ile aynı düzeyde olmalıdır. Logo, renk ve slogan gibi ögeler web site tasarımında kullanılan en önemli unsurlardır.

Grafik tasarım oluşturmada, kurumsal kimlik çalışmaları örnek alınabilir. Adobe Photoshop gibi görsel düzenleme programları yardımıyla web sayfalarının görsel tasarımları yapılabilir. Web sayfalarında kullanılacak olan resim, fotoğraf ve grafik gibi görseller titizle hazırlanıp sitenin uygun yerine konumlandırılmalıdır.

Web sayfalarının kodlama süreçlerinde HTML, JavaScript, Pyhton ve ASP gibi birçok programlama dilleri kullanılabilir. Google Chrome, Opera ya da Explorer gibi tarayıcıların web sitelerini görüntüleyebilmeleri için web sayfalarının bu dillere özgü olarak kodlanması gerekmektedir. Grafik tasarımı, web sayfalarının kodlanması ve web sayfası içeriklerinin oluşturulması sonucunda sitenin genel yapısı ortaya çıkar.

Web sayfalarının kodlama süreçlerinde HTML, JavaScript, Pyhton ve ASP gibi birçok programlama dilleri kullanılabilir. Google Chrome, Opera ya da Explorer gibi tarayıcıların web sitelerini görüntüleyebilmeleri için web sayfalarının bu dillere özgü olarak kodlanması gerekmektedir. Grafik tasarımı, web sayfalarının kodlanması ve web sayfası içeriklerinin oluşturulması sonucunda sitenin genel yapısı ortaya çıkar.

Web tasarım çalışmalarının doğru bir şekilde olup olmadığını gösteren süreçte, eksik ya da fazla yapılan çalışmalar tespit edilir. Web sitesinde olması gereken fakat gözden kaçan ufak çaplı detaylar olabilir. Bu durum bazen teknik bazen de görsel veya metin odaklı içeriklerle ilgili olabilir. Test sürecinde web sayfalarının görsel durumu, sayfa açılış hızları gibi konular üzerinde gerekli düzenlemeler ve kontroller gerçekleştirerek, web sitesinin çalışma düzeyi belirli bir seviyeye getirilir.

Klasik bir web sitesi bütün bu adımları geçtikten sonra yayına sunulur. Bu denli kapsamlı çalışmalar sonucunda başarılı bir site elde edilir. Web sitesinin yayınlanabilmesi için domain olarak bilinen alan adına ve web site sayfalarının bulunacağı bir hosting hizmetine ihtiyaç duyulur. Alan adı ve hosting işlemi sonrası web sitesi yayınlanabilir. Site yayınlandıktan sonra arama motorlarına her bir sayfa için site haritası göndermek gerekmektedir. Google arama motoru günümüzde en çok tercih edilendir. Web site yayına verildikten sonra siteye ait harita Google’a gönderilir. Web sitesi onaylanarak Google arama sonuçlarında kullanıcılar ve ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir.